Srpen 2013

Nové přírůstky do mé knihovny I.

22. srpna 2013 v 11:07 | Michelle M. |  Nové přírůstky
V sobotu jsem zvěřejnila článek On my Wishlist, kde jsem psala, že bych chtěla si pořídit knihu Anna krví oděná. A víte co? Mám ji doma! A dokonce i druhý díl Dívka z nočních můr. Jen co dočtu Zasvěcenou a poté Pád, tak se vrhnu na Annu :)


On my Wishlist (3)

17. srpna 2013 v 16:54 | Michelle M. |  On my Wishlist

Meme, které pořádá Book Chick City, jehož cílem je každou sobotu zveřejnit knihy, které bych si chtěla pořídit.


• Anna krví oděná - Kendare Blake

O této knize jsem četla samé kladné recenze a také se mi moc líbí obálka, takže si ji chci přečíst. V knihovně ji mají, ale vždy, když si ji chci půjčit, tak už je půjčená. Ještě je možnost rezervace, ale já si ji radši koupím :)Křídla (#1) - Aprilynne Pike

13. srpna 2013 v 11:30 | Michelle M. |  Recenze

Český název: Křídla
Originální název: Wings
Autor: Aprilynne Pike
Série: Křídla (díl první)
Počet dílů v sérii: čtyři
Počet stran: 304
Rok vydání originálu: 2009
Rok vydání v ČR: 2012
Nakladatelství: Fortuna Libri
Žánr: Sci-fi, fantasy, román

Aprilynne Pikeová nadchla svým debutem i slavnou autorku ságy Stmívání Stephenii Meyerovou. Není divu, příběh - originální fantasy s přídechem thrilleru a horroru, ale i s prvky love story - o dívce se zvláštním jménem Laurel se čte doslova jedním dechem. Patnáctiletá hrdinka jde poprvé do školy (předtím ji učila matka) a snaží se přizpůsobit novému prostředí. Brzy najde přítele, který jí podá pomocnou ruku. David se nemusí přemáhat, nová spolužačka je nesmírně krásná, jemná a milá dívka. Vypadá jako víla, říká si David, ale to ještě netuší, že není daleko od pravdy a že jej po boku Laurel čekají pěkně horké chvíle. Bytosti z jiného světa se dostávají mezi lidi a začíná boj na život a na smrt.


Laurel se vždy lišila od ostatních, ať už její krásou nebo stravovacími návyky. Také nikdy za svých patnáct let nevkročila do školy, její matka ji učila celou dobu doma. Vše se ale změní, když se její rodiče rozhodnou prodat svůj pomezek a přestěhovat se do Crescent City. Laurel poprvé začne chodit do školy, seznámí se s milým Davidem, který se do ní ihned zamiluje. Najednou se Laurel na zádech objeví malá bulka, která se postupně zvětšuje. Laurel si ze začátku myslí, že je to jen pubertální pupínek, jenže to bylo pro ni divné, jelikož měla vždy dokonalou pleť bez žádných nedokonalostí. Postupem času když bulka se stále zvětšuje a zvětšuje, zděšenou Laurel napadne, že by to mohl být nádor. Ale nakonec se jednoho dne probudí a bulka je pryč. Místo ní se na zádech objeví něco neuvěřitelného. Nenechá si to pro sebe a ihned to poví Davidovi, který se zajímá o biologii. Společně pak objevují svět florel, o kterým lidi vůbec nevědí.

Laurel vykulila oči a uchváceně zírala na bledé věci na svých zádech.
Byli děsivě krásné - příliš krásné, než aby se daly popsat slovy.
Znovu se otočila k zrcadlu. Nemohla odpoutat pohled
od odkvětných lístků, které se jí vznášely vedle hlavy.
Vypadaly skoro jako křídla.

Můj názor:

Na knihu jsem narazila náhodně v knihovně. Nejdříve mě zaujala svou obálkou a poté také obsahem. Knih o upírech, čarodějů, vlkodlacích je spoustu, ale s vílami se často nesetkáváme. A s postavami, které se promění v rostlinu už vůbec ne. Takže na této knížce se cení hlavně originalita.
Také mohu říct, že kniha je spíše taková oddechovka. Je napsaná s lehkostí a velmi dobře se čte. Nejsou tam žádné složité výrazy, nad kterými byste museli přemýšlet. Párkrát narazíte na nějaké chyby, ale to se dá přežít.
Ze začátku je kniha pouze o tom, jak Laurel nastoupí do nové školy, seznámí se s Davidem a najde si novou kamarádku Chelsea. Poté se ji na zádech objeví bulka, která se postupně zvětšuje a najednou z ní vyroste květ. Spolu s Davidem dělají různé pokusy a zjišťují, kdo vlastně Laurel je zač.
A pak přijde na scénu Tamani, který sleduje Laurel a chrání ji. Když se spolu setkají, Tamani ji vše řekne a tak se Laurel dozví pravdu.

Celý příběh se mi moc líbí. I postavy nejsou špatné, jen jsem chvilkami nemohla vystát Tamaniho, protože chtěl zničit vztah mezi Davidem a Laurel. Na druhou stranu ho ale i chápu, protože celý svůj život sleduje Laurel, chrání ji a miluje ji. A teď se musí dívat, jak se Laurel líbá s někým jiným.
Laurel mi připadá taková dětská a nerozhodná. Mají o ni zájem dva kluci a ona je oba vodí za nos. Když říká, že miluje Davida, tak ať nechodí za Tamanim a nelíbá ho. Je to ale těžký. Oba jsou prostě neodolatelní.

Aprilynne Pike

... se narodila roku 1981 v Salt Lake City, Utah. Vyrostla ve Phoenixu, ale až jako teeneger se s rodinou přestěhovala do Driggs, Idaho, kde dokončila střední školu. Během studia pracovala jako servírka a společnice pro starší ženy. Dokončila bakalářské studium tvůrčího psaní za pouhé tři roky. Poté začala studovat bakalářský titul v obotu filozofie. Svůj první román začala psát, když se jí narodilo její první dítě.

Závěrečné hodnocení

Celou knihu hodnotím velmi kladně, jen nevím, kolik hvězdiček této knize dát. Nakonec jsem se rozhodla pro čtyři hvězdičky, které jsou za originalitu, lehkost, postavy a krásný pocit ze čtení.

/5

Další díly:


Nebezpečně krásný - Melissa Marr

8. srpna 2013 v 20:09 | Michelle M. |  Recenze
Český název: Nebezpečně krásný
Originální název: Wicked Lovely
Autor: Melissa Marr
Série: Wicked Lovely (1.díl)
Počet dílů v sérii: 5
Počet stran: 328
Rok vydání originálu: 2007
Rok vydání v Česku: 2012
Nakladatelství: Mladá Fronta
Překlad: Radka Kolebáčová
Žánr: Sci-fi, fantasy

Pravidlo č. 3) Nezírej na neviditelné víly
Pravidlo č.2) Neviditelným vílám na nic neodpovídej
Pravidlo č.1) Neupoutávej pozornost vílAislinn se narodila se schopností vidět víly a elfy. Ty se v našem světě pohybují běžně, ale nikdo je nevidí. Když už jsou neviditelné, tak proč to nevyužít? Podkopávají lidem nohy, šťouchají do nich a dělají další všemožný věci. Schopnost vidět víly má nejen Aislinn, ale aji její babička. Její máma také měla takovou schopnost, ale zemřela. Babička ji říká, že zemřela při porodu, ale Aislinn brzy zjistí, že to tak není. Proto babička stanovila Aislinn tři pravidla, díky kterým bude Aislinn v bezpečí. Bohužel jednoho dne Keenan, letní král, uvidí Aislinn a ta se mu hned zalíbí. Později věří, že právě ona je jeho vyvolená. Už dlouho hledá někoho, kdo bude jeho letní královna. Podstoupí Aislinn osudovou zkoušku, která zachrání vílí i lidský svět, nebo se rozhodne, že zůstane žít ve světě lidí?


Struhující a temný příběh
o inteligentní, nepoddajné dívce,
která se pohubuje na tenkém ledě
mezi pradávnou kletbou víl
a svou budoucností!


Skoro nikdo netuší, že existuje i jiný svět, svět víl a elfů, který je plný nebezpečí a tajemství.


Melissa Marr


...se narodila 25. července 1972. V mládí ji vyhrožovali, že skončí v kriminále. Rozhodla se, že vystuduje univerzitu a bude vyučovat literaturu na středních školách. Během té doby vyzkoušela spoustu nových věcí, mezi které patří například odkrývání archeologických vykopávek, roznášení nápojů, nebo si také nechala udělat tetování. Nakonec se rozhodla psát. Melissa má touhu po nových zážitcích, a tak se hodně stěhovala. Pensylvánie, Severní Karolína, Jižní Karolína, Virginie... Cestovat prý bude rozhodně cestovat i se svou rodinou a v budoucnu.

Styl psaní

Příběh se píše z pohledu několika vypravěčů - Aislinn, Keenam a Donii.

Závěrečné hodnocení

Ze začátku jsem měla problém dostat se do děje, ale později mě to tak nadchlo, že jsem se nemohla odtrhnout. Příběh je úžasný, kouzelný, nebezpečný. Tuhle knihu jsem si moc zamilovala. Jsou i další čtyři díly a doufám, že vyjdou u nás co nejdříve, protože už se nemohu dočkat, až si je přečtu :)

/5

Další díly:

  • 2) Ink Exchange
  • 3) Fragile Eternit
  • 4) Radiant Shadows
  • 5) Darkest Mercy