Nebezpečně krásný - Melissa Marr

8. srpna 2013 v 20:09 | Michelle M. |  Recenze
Český název: Nebezpečně krásný
Originální název: Wicked Lovely
Autor: Melissa Marr
Série: Wicked Lovely (1.díl)
Počet dílů v sérii: 5
Počet stran: 328
Rok vydání originálu: 2007
Rok vydání v Česku: 2012
Nakladatelství: Mladá Fronta
Překlad: Radka Kolebáčová
Žánr: Sci-fi, fantasy

Pravidlo č. 3) Nezírej na neviditelné víly
Pravidlo č.2) Neviditelným vílám na nic neodpovídej
Pravidlo č.1) Neupoutávej pozornost vílAislinn se narodila se schopností vidět víly a elfy. Ty se v našem světě pohybují běžně, ale nikdo je nevidí. Když už jsou neviditelné, tak proč to nevyužít? Podkopávají lidem nohy, šťouchají do nich a dělají další všemožný věci. Schopnost vidět víly má nejen Aislinn, ale aji její babička. Její máma také měla takovou schopnost, ale zemřela. Babička ji říká, že zemřela při porodu, ale Aislinn brzy zjistí, že to tak není. Proto babička stanovila Aislinn tři pravidla, díky kterým bude Aislinn v bezpečí. Bohužel jednoho dne Keenan, letní král, uvidí Aislinn a ta se mu hned zalíbí. Později věří, že právě ona je jeho vyvolená. Už dlouho hledá někoho, kdo bude jeho letní královna. Podstoupí Aislinn osudovou zkoušku, která zachrání vílí i lidský svět, nebo se rozhodne, že zůstane žít ve světě lidí?


Struhující a temný příběh
o inteligentní, nepoddajné dívce,
která se pohubuje na tenkém ledě
mezi pradávnou kletbou víl
a svou budoucností!


Skoro nikdo netuší, že existuje i jiný svět, svět víl a elfů, který je plný nebezpečí a tajemství.


Melissa Marr


...se narodila 25. července 1972. V mládí ji vyhrožovali, že skončí v kriminále. Rozhodla se, že vystuduje univerzitu a bude vyučovat literaturu na středních školách. Během té doby vyzkoušela spoustu nových věcí, mezi které patří například odkrývání archeologických vykopávek, roznášení nápojů, nebo si také nechala udělat tetování. Nakonec se rozhodla psát. Melissa má touhu po nových zážitcích, a tak se hodně stěhovala. Pensylvánie, Severní Karolína, Jižní Karolína, Virginie... Cestovat prý bude rozhodně cestovat i se svou rodinou a v budoucnu.

Styl psaní

Příběh se píše z pohledu několika vypravěčů - Aislinn, Keenam a Donii.

Závěrečné hodnocení

Ze začátku jsem měla problém dostat se do děje, ale později mě to tak nadchlo, že jsem se nemohla odtrhnout. Příběh je úžasný, kouzelný, nebezpečný. Tuhle knihu jsem si moc zamilovala. Jsou i další čtyři díly a doufám, že vyjdou u nás co nejdříve, protože už se nemohu dočkat, až si je přečtu :)

/5

Další díly:

  • 2) Ink Exchange
  • 3) Fragile Eternit
  • 4) Radiant Shadows
  • 5) Darkest Mercy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Smajlík Smajlík | Web | 9. srpna 2013 v 13:07 | Reagovat

Tak toto vyzerá skutočne zaujímavo. Už len kvôli tým elfom. Ja som čítala niečo podobné, volá sato Zlodejka duší a má to ďalšie dve pokračovania, ktoré ja žiaľ ešte nemám. Stále nemám dostatok peňazí, aby som si ich kúpila. Vždy si namiesto toho kúpim niečo iné.

Ale toto si možno stiahnem a prečítam, keď bude čas a potom si to možno niekedy aj kúpim :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama