Září 2013

Sbírání listí | Podzimní výzva

23. září 2013 v 15:30 | Michelle M.

Tuto výzvu pořádá VeEee.
Cílem výzvy je prostě přečíst co nejvíce stránek knih.
Dohromady je 5 levelů.
Já bych chtěla dát alespoň level 3, což znamená, že bych chtěla přečíst alespoň 3000 stran.

Výzva trvá až do 20. prosince.

Tento článek slouží jako takový zápisník mých přečtených stran.

Přečtené knihy / strany:

Kendare Blake - Anna krví oděná - 149 stran
Kendare Blake - Dívka z nočních můr - 284 stran
Agatha Christie - Hodiny - 263 stran
Lauren Oliver - Chvíle před koncem - 384 stran
Marie Lu - Legenda - 280 stran
Veronica Roth - Divergence - 344 stran
R. J. Palacio - (Ne)obyčejný kluk - 320 stran
Marie Lu - Fenomén - 344 stran
William R. Davis - Život bez pšenice - 336 stran
Sara B. Elfgren, Mats Strandberg - Oheň - 640 stran

Celkem přečteno: 3344 stran = VÝZVA SPLNĚNA!

Démon z Hex Hall (#2) - Rachel Hawkins

13. září 2013 v 15:58 | Michelle M. |  Recenze
Český název: Démon z Hex Hall
Originální název: Demonglass
Autor: Rachel Hawkins
Trilogie: Hex Hall (díl druhý)
Počet stran: 248
Rok vydání originálu: 2011
Rok vydání v ČR: 2012
Nakladatelství: Knižní klub
Žánr: Fantasy, román

Hlavní hrdinka Sophie Mercerová se dověděla o původu svých magických schopností. Ačkoliv se jich po setkání s duchem své prababičky naučí částečně používat, zjistí také, že mají svou stinnou stránku. A to je hlavní důvod proč chce Sophie podstoupit "odstranění". Rituál, kterým bude její moc odebrána. Jenže tento rituál nemusí přežít, proto do Hex Hall přijíždí Sophiin otec, jakožto člen Rady její žádost odmítne a požádá jí aby s ním strávila prázdniny v Londýně a teprve potom se rozhodla...
Sophie si uvědomuje, že v Londýně sídlí L´Occhio di Dio, a také tam jistě bude Archer Cross. Přesto nabídku příjme. Záhy se věci dají do pohybu.


Poté, co se Sophie dozví, že je démon, uplyne půlrok a začnou na Hecate Hall prázdniny. Sophie se spolu se svou upírskou kamarádkou Jennou přestěhují na léto do Anglie, kde bydlí Sophiin otec. Jenže to nebudou nějaké klidné, relaxační prázdniny. Čeká na ni totiž důležitý úkol. Musí se rozhodnout, zda podstoupí odebrání a tak ztratí své schopnosti a riskuje svůj život, nebo se s tím naučí žít. Ale to není vše. Po městě začíná útočit Oko (L'Occhio di Dio) a Sophie je tak ještě ve větším nebezpečí. Ještě horší však bude zjištění, kdo stojí za vyvolávání nebezpečných démonů.

První díl jsem si hned oblíbila a po přečtení celé knihy jsem si musela přečíst další díl. Pokračování série Hex Hall mě nezklamalo. Kniha obsahuje spousta zajímavých chvílek a také zvratů. Přečetla jsem si pár recenzí na Démona a musím souhlasit s ostatními. Cal mi přijde, že je taková nepodstatná postava, která tam nemusela být. Přijde mi, že Rachel chtěla udělat knihu zajímavější, ale takový ten milostný trojúhelník se objevuje v knihách často. No, každopádně to je skvělá kniha (s Calem i bez Cala) a ještě lepší série - trilogie, která stojí za to si ji přečíst.

Rachel Hawkins
.. se narodila roku 1979 ve Virginii. Vystudovala angličtinu na Auburn University. Než se stala spisovatelkou na plný úvazek, pracovala jako učitelka. Nyní žije se svou rodinou v Alabamě.


Hodnocení:
Hodnocení jsem vlastně již napsala, ale pokusím se to celé shrnout. Démon z Hex Hall je skvělá kniha a to nemluvím o prvním dílu. Celá tato série je okouzlující a zajímavá. Patří mezi mé oblíbené. Rozhodně dopočuji přečíst. A teď to hodnocení. Rozhoduji se mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami. No, budu hodná, této knize dávám pět hvězdiček!