Démon z Hex Hall (#2) - Rachel Hawkins

13. září 2013 v 15:58 | Michelle M. |  Recenze
Český název: Démon z Hex Hall
Originální název: Demonglass
Autor: Rachel Hawkins
Trilogie: Hex Hall (díl druhý)
Počet stran: 248
Rok vydání originálu: 2011
Rok vydání v ČR: 2012
Nakladatelství: Knižní klub
Žánr: Fantasy, román

Hlavní hrdinka Sophie Mercerová se dověděla o původu svých magických schopností. Ačkoliv se jich po setkání s duchem své prababičky naučí částečně používat, zjistí také, že mají svou stinnou stránku. A to je hlavní důvod proč chce Sophie podstoupit "odstranění". Rituál, kterým bude její moc odebrána. Jenže tento rituál nemusí přežít, proto do Hex Hall přijíždí Sophiin otec, jakožto člen Rady její žádost odmítne a požádá jí aby s ním strávila prázdniny v Londýně a teprve potom se rozhodla...
Sophie si uvědomuje, že v Londýně sídlí L´Occhio di Dio, a také tam jistě bude Archer Cross. Přesto nabídku příjme. Záhy se věci dají do pohybu.


Poté, co se Sophie dozví, že je démon, uplyne půlrok a začnou na Hecate Hall prázdniny. Sophie se spolu se svou upírskou kamarádkou Jennou přestěhují na léto do Anglie, kde bydlí Sophiin otec. Jenže to nebudou nějaké klidné, relaxační prázdniny. Čeká na ni totiž důležitý úkol. Musí se rozhodnout, zda podstoupí odebrání a tak ztratí své schopnosti a riskuje svůj život, nebo se s tím naučí žít. Ale to není vše. Po městě začíná útočit Oko (L'Occhio di Dio) a Sophie je tak ještě ve větším nebezpečí. Ještě horší však bude zjištění, kdo stojí za vyvolávání nebezpečných démonů.

První díl jsem si hned oblíbila a po přečtení celé knihy jsem si musela přečíst další díl. Pokračování série Hex Hall mě nezklamalo. Kniha obsahuje spousta zajímavých chvílek a také zvratů. Přečetla jsem si pár recenzí na Démona a musím souhlasit s ostatními. Cal mi přijde, že je taková nepodstatná postava, která tam nemusela být. Přijde mi, že Rachel chtěla udělat knihu zajímavější, ale takový ten milostný trojúhelník se objevuje v knihách často. No, každopádně to je skvělá kniha (s Calem i bez Cala) a ještě lepší série - trilogie, která stojí za to si ji přečíst.

Rachel Hawkins
.. se narodila roku 1979 ve Virginii. Vystudovala angličtinu na Auburn University. Než se stala spisovatelkou na plný úvazek, pracovala jako učitelka. Nyní žije se svou rodinou v Alabamě.


Hodnocení:
Hodnocení jsem vlastně již napsala, ale pokusím se to celé shrnout. Démon z Hex Hall je skvělá kniha a to nemluvím o prvním dílu. Celá tato série je okouzlující a zajímavá. Patří mezi mé oblíbené. Rozhodně dopočuji přečíst. A teď to hodnocení. Rozhoduji se mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami. No, budu hodná, této knize dávám pět hvězdiček!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ell Amaterasu Ell Amaterasu | E-mail | Web | 14. září 2013 v 19:36 | Reagovat

Á konečně ta slíbená recenze :D No, však víš..:D
Všechny díly mám doma a Démon je úžasné pokračování úžasného prvního dílu :)
Jen tak mimochodem je to Hecate hall :D Podle bohyně Hekaté :))

2 KIRABomi KIRABomi | E-mail | Web | 2. července 2018 v 1:51 | Reagovat

To determine internal swelling is difficult enough, therefore, consequently, they influence the body for a long time, which threatens the normal fetus. Fluids are dangerous because they break blood circulation. Such picture leads to the strengthening of negative tendencies feeding and the breath baby, formed hypoxia.
Fighting such a pathology should be done with the help of correction feeding and special procedures so that water does not stay tissues. If the woman is resting, then under the feet preferably put a cushion or pillow to improve the blood circulation of tired legs. Do not long time to sit or stand, as this leads to stagnation in the body. It is recommended that the knee-elbow position several times a day in order to increase blood flow.
<a href=http://pregnancyplus.info/how-to-relieve-breast-pain-during-pregnancy-useful-tips>how to relieve breast pain during pregnancy</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama